Wczytuję dane...

Czym jest biżuteria ze stali chirurgicznej?

Czy doświadczyłaś kiedyś sytuacji, w której poszłaś do jubilera kupić sobie bransoletkę w rozsądnej cenie, a sprzedawca zaproponował Ci produkt wykonany ze stali chirurgicznej?

Materiał ten staje się w ostatnich czasach coraz popularniejszy ze względu na swój estetyczny wygląd, jak również wytrzymałość. Czy jednak tak naprawdę jest stal chirurgiczna? Czy różnice we właściwościach są tak samo szerokie jak różnice w cenach? Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego materiału.

Jak wiadomo, stal jest bardzo stopem kilku innych metali. Odpowiednia zawartość poszczególnych składników pozwala uzyskać różne gatunki stali, wyróżniające się konkretnymi parametrami. Stal chirurgiczna jest jednym z nich i , jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się ją w medycynie. Najczęściej służy do produkcji różnego rodzaju akcesoriów i instrumentów medycznych. Stosuje się ją także do wykonywania igieł do piercingu, tworzenia tatuaży i innych tego rodzaju artykułów.

Wykorzystywanie stali chirurgicznej w medycynie to jasny znak, że materiał ten jest wysoce bezpieczny dla skóry. Ze względu na odpowiednią ilość poszczególnych metali nie wydziela związków niklu, przez co nie brudzi skóry, nie traci swojego kolory ani wytrzymałości.

Niewątpliwym atutem stali jubilerskiej (bo tak inaczej jest zwana) jest także wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne – zarówno atmosferyczne, jak i nawet intensywne użytkowanie – zerwanie czy odbarwienie. Przez długi czas utrzymuje swój kolor, a także nie ulega korozji. Warto wspomnieć także, że stal chirurgiczna jest także lekka, co przekłada się na komfort noszenia biżuterii.

Pisząc o stali jubilerskiej wspomnieć należy także o jej cenie. Jest ona bowiem znacznie niższa niż wyroby z innych metali szlachetnych – złota czy srebra. To właśnie dlatego biżuteria ze stali chirurgicznej stała się w ostatnich czasach tak popularna. Bogactwo wzorów, dostępnych w sklepach sprawia, że z pewnością każda klientka znajdzie ulubiony wisiorek, bransoletkę czy kolczyki.