Wczytuję dane...

Jak zadbać o swoją biżuterię?

Która z nas nie znalazła kiedyś w sklepie przepięknej bransoletki czy naszyjnika, który stał się naszą ulubioną ozdobą? Z pewnością chciałybyśmy, aby przez długi czas wyglądała ona jak nowa. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju środki – pasty, płyny, ściereczki itp. Jak jednak jest w przypadku stali chirurgicznej? Jak należy o nią dbać i co robić, aby na wiele lat zachowała swój piękny wygląd?

Jeśli interesowałyście się kiedykolwiek właściwościami tego materiału? Wyróżnia się on wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jak również działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym również wilgoci.

Oznacza to, że stal chirurgiczna przy standardowym użytkowaniu nie ulega korozji. Należy jednak uważać na sposób użytkowania naszych bransoletek, naszyjników czy pierścionków. Poniżej podajemy kilka praktycznych wskazówek, jak postępować z tą biżuterią, aby jak najdłużej się nią cieszyć.

Przede wszystkim uważaj na to, gdzie i jak użytkujesz swoją biżuterię. Zdejmuj ją podczas mycia naczyń czy większego sprzątania. Długotrwały lub częsty kontakt z detergentami może działać na powierzchnię i ją uszkodzić.

Jeśli zauważysz, że Twoja bransoletka czy naszyjnik straciły blask, możesz umyć je delikatnie wodą z mydłem. W przypadku większych zabrudzeń sprawdzają się natomiast dostępne na rynku, specjalne pasty czy płyny. Możesz również skorzystać z domowych sposobów – przygotować słaby, wodny roztwór octu lub sody oczyszczonej.

Jeśli natomiast chciałabyś odzyskać piękny blask swojej biżuterii ze stali chirurgicznej, poszukaj w sklepach specjalnego preparatu, który idealnie nabłyszczy powierzchnię Twojej bransoletki czy naszyjnika.

Pamiętaj, aby do czyszczenia wyżej wymienionych ozdób szorstkimi materiałami – przez nie możesz zarysować powierzchnię. Dlatego do czyszczenia polecamy przede wszystkim włókniny z tworzyw sztucznych, gąbki czy ściereczki z mikrowłókien.

Jesteśmy przekonani, że jeśli skorzystasz z naszych porad, dotyczących czyszczenia biżuterii ze stali szlachetnej, będziesz mogła przez długi czas cieszyć się pięknymi ozdobami, wyglądającymi jak nowe!