Wczytuję dane...

Jak powstają kryształy SWAROVSKIEGO

Jesteśmy przekonani, że każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i chętnie wybiera ozdoby, które podkreślą jej urodę i nadadzą jej pewności siebie. W naszej firmie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zaproponować naszym klientkom wyłącznie najpiękniejsze produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań.

W naszym asortymencie nie mogło więc zabraknąć unikalnej biżuterii z pięknymi kryształami Swarovskiego. Są to unikalne elementy biżuterii, które zachwycą każdą kobietę. Dlatego też proponujemy szeroki wybór naszyjników, bransoletek i pierścionków z kryształami Swarowskiego. Każdy z pewnością zna ten piękny blask i wygląd, jednak nie każdy zna genezę powstania tych pięknych kamieni, które stanowią wyjątkową dekorację.

Aby poznać genezę tych kamieni, musimy cofnąć się do lat 60. XIX wieku, gdzie w Czechach przyszedł na świat Daniel Swarovski. Już od najmłodszych lat nabywał wiedzę i umiejętności w zakresie obróbki i szlifowania szkła, co dało mu mocne fundamenty do dalszych, bardziej kreatywnych prac.

Nie był on jednak zwolennikiem ręcznej obróbki szkła – szukał innych sposobów, które mogłyby wprowadzić nieco świeżości do sztuki jubilerskiej. Kiedy ujrzał pierwsze maszyny, tworzone m.in. przez Thomasa Edisona doszedł do wniosku, że to właśnie one pomogą mu w stworzeniu nowego trendu.

Daniel Swarovski zaczął eksperymentować, a jego celem było stworzenie szybkiej i efektownej metody cięcia oraz szlifowania kryształów. Rezultat przerósł jego oczekiwania, w związku z czym opatentował swój sposób.

Takie były początki kryształów Swarovskiego, które dziś mogą zdobić oferowaną przez naszą firmę biżuterię ze stali chirurgicznej. Jesteśmy przekonani, że bogactwo wzorów naszych bransoletek, naszyjników, kolczyków czy pierścionków spełni oczekiwania wszystkich pań. Świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień – do pracy czy na spotkania z przyjaciółmi, jak również podczas większych uroczystości, bankietów czy spotkań biznesowych.