Wczytuję dane...

Jaka biżuteria na lato?

Ciepłe miesiące to czas, kiedy chętnie nosimy bardziej odsłaniające ubrania. Większe dekolty, krótkie rękawki czy sandały to konieczność, aby przetrwać w trwających tygodniami wysokich temperaturach. Odkryte nadgarstki czy szyje sprawiają, że nasza biżuteria jest bardziej widoczna dla wszystkich wokół. Czemu więc nie zdecydować się na bardziej wakacyjne modele naszyjników czy bransoletek i wykorzystać lato w pełni?

Najlepsza biżuteria na lato

Lato to okres, kiedy musimy bardziej uważać na to, co znajduje się przy naszym ciele. Sztuczne lub niesprawdzone tworzywa, z których często wykonane są pierścionki lub bransoletki łatwo mogą wywoływać reakcje uczuleniowe. Mogą być one szczególnie uciążliwe podczas ciepłych miesięcy, kiedy skóra dodatkowo narażona jest na podrażnienia czy nawet oparzenia spowodowane silnymi promieniami słonecznymi. Co więcej, opalanie się oraz pływanie w jeziorach czy morzach może wpłynąć na stan naszych ozdób. Aktywne spędzanie czasu niestety często sprawia, że nasze niesprawdzone ozdoby pod wpływem ciągłego tarcia lub potu barwią naszą skórę.

Stal chirurgiczna jako bezpieczne rozwiązanie na czas wakacji

Rozwiązaniem na wszystkie te problemy może być zakupienie biżuterii ze sprawdzonego tworzywa – np. stali chirurgicznej 316L. Jest ona bezpieczniejsza, ponieważ jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Dodatkowo nie uczula oraz nie pozwala na przenikanie niklu do skóry - dzięki temu wszyscy alergicy mogą spokojnie nosić swoje ozdoby przez całe lato!

Letnie modele biżuterii

Oczywiście, stal chirurgiczna to nie wszystko – wakacje to idealny czas, aby zdecydować się na ozdoby, które kształtem będą nawiązywały do tej pory roku! Możliwe jest więc wybranie modnych naszyjników lub bransoletek zrobionych z prawdziwych muszelek. Dużą popularnością cieszy się również biżuteria, która w formie wisiorka czy zawieszki posiada małego żółwika, gwiazdkę czy muszelkę wykonaną ze stali chirurgicznej. Równie ciekawym rozwiązaniem będą modele z małymi słoneczkami lub takie w stylu marynarskim, wykorzystujące chwościki lub plecione sznureczki.

Biżuteria ze stali chirurgicznej z wakacyjnymi motywami to idealne rozwiązanie na ciepłe miesiące!