Wczytuję dane...

Biżuteria dla różnych typów urody

Z pewnością każda z nas słyszała o podziale typów urody. Na podstawie koloru oczu, włosów i karnacji określane jesteśmy jako wiosna, lato, jesień i zima. Na czym polega ten podział i co dzięki niemu zyskujemy?

Łatwe dopasowanie kolorów

Podział ten pozwala na łatwe określenie, jakie kolory, dodatki czy biżuteria będą najbardziej do nas pasować! Dzięki temu, zawsze mamy pewność, jakie barwy to nasze “bezpieczne” opcje i na tej podstawie możemy wybrać kreację i dodatki w taki sposób, że mamy pewność, że będziemy w nich świetnie wyglądać. Jeśli chodzi o kolorystyczny podział pór roku, jest on następujący - wiosna i jesień wygląda dobrze w ciepłych barwach, natomiast zima i lato – w chłodniejszych. Dlaczego tak się dzieje?

Jakie mamy typy urody?

Wiosny to osoby, które mają bladą skórę, którą trudno opalić - za to łatwo się rumienią! Jasne włosy mogą mieć ciepły miodowy lub rudawy odcień, natomiast oczy najczęściej są niebieskie (choć zdarzają się również inne kolory!). Jesienie to Panie, które również bywają blade - mają one za to piegi! Włosy w kolorze ciemnym blond lub rudym są przełamane przez zielony lub piwny kolor tęczówek.

Chłodniejsze pory roku to lato i zima. Jeśli chodzi o lato - najczęściej są to osoby o mysim lub lnianym kolorze włosów i szaroniebieskich oczach. W przeciwieństwie do wiosen lub jesieni, lata szybko i łatwo się opalają. Zimy natomiast mają wyraźnie niebieskie lub zielone oczy i ciemne włosy. Najczęściej zazdrościmy im czarnych i długich rzęs! Mają jasną cerę, która ma oliwkowy lub różowy odcień - jednak, w przeciwieństwie do bladych, ciepłych typów urody - łatwo się opalają.

Jaka biżuteria dla każdej pory roku?

Jak łatwo się domyślić, biżuteria pasująca do miesięcy pór roku będzie miała ciepły odcień - będą to wiec pozłacane ozdoby, natomiast do tych chłodniejszych lepsze będzie srebro lub stal. W Margo Biżuteria proponujemy szeroką gamę ozdób ze stali chirurgicznej, zarówno posrebrzanych, jak i pozłacanych, które doceni każda z Pań - niezależnie od typu urody!

Oczywiście, wszystkie te wytyczne to tylko propozycje – każda z Was może nosić biżuterię taką, jaką lubi najbardziej, bez zwracania uwagi na jej barwę! Jeśli jednak szukamy czegoś, co z pewnością będzie pasowało do danego typu urody (np. na prezent) – warto zainspirować się naszym poradnikiem.