Wczytuję dane...

Jak przechowywać biżuterię

Niezależnie, czy posiadamy całą kolekcję, czy też kilka ulubionych ozdób - konieczne jest zadbanie o jak najbardziej bezpieczne przechowywanie biżuterii tak, aby móc cieszyć się jej blaskiem przez długie lata. Oczywiście to, gdzie i jak trzymamy nasze ukochane błyskotki zależy od wielu czynników - od modelu danej ozdoby oraz od surowca, z jakiego została ona wykonana.

Jak więc przechowywać biżuterię?

Jeśli chodzi o wisiorki, łańcuszki oraz bransoletki, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie stojaki lub haczyki, które umożliwią nie tylko komfortowe odkładanie ozdób po ich ściągnięciu, ale również będą dekoracją pokoju samą w sobie! Odwieszenie dłuższych ozdób to także patent na to, aby się ze sobą nie splątały - jednak tyczy się to wyłącznie tworzyw sztucznych. Srebro, złoto czy stal chirurgiczna, z której błyskotki znaleźć można w naszym sklepie, nie powinna być na stałe na wierzchu. Dlaczego?

Przechowywanie biżuterii szlachetnej

Wiele osób popełnia błąd zostawiania ozdób na wierzchu, podczas gdy może to wpłynąć na nie negatywnie. Stały kontakt z powietrzem, pyłem i wystawienie na działanie promieni słonecznych może sprawić, że powierzchnia naszych bransoletek, kolczyków czy pierścionków stanie się ciemniejsza lub będzie pokryta nieestetycznym nalotem. Warto więc zainwestować w odpowiednie pudełko lub kuferek z wnętrzem wypełnionym miękkim materiałem, który zapewni izolację od szkodliwych czynników.

A biżuteria ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna, z której ozdoby znaleźć można w naszej ofercie, jest bardziej trwała niż srebro, jednak również konieczne jest jej przechowywanie zgodnie z pewnymi zasadami. Owszem, jest mniej narażona na wszelkiego rodzaju korozje, jednak nadal trzeba uważać na uszkodzenia mechaniczne. Warto zaopatrzyć się więc w kuferek z przegródkami różnych wielkości, które pozwolą na odizolowanie od siebie poszczególnych elementów i zmniejszenie szans na otarcia czy rysy. Najlepiej również nie zostawiać jej w łazience lub innych wilgotnych miejscach, ponieważ może to powodować stopniowe odklejanie się kamieni, takich jak cyrkonie.

Przechowywanie biżuterii nie jest trudne – wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby latami cieszyć się pięknymi ozdobami!