Wczytuję dane...

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

W naszym sklepie znajdziesz piękne i modne ozdoby ze stali chirurgicznej. Niezależnie, czy najbardziej lubisz bransoletki, naszyjniki, czy kolczyki, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór najlepszej biżuterii. Mimo, że ten surowiec jest o wiele bardziej odporny niż złoto lub srebro, warto dbać o niego w odpowiedni sposób, żeby móc cieszyć się nim przez jak najdłuższy czas!

Czym wyróżnia się biżuteria ze stali chirurgicznej?

Ozdoby z tego surowca świetnie sprawdzą się w codziennym życiu. Dzięki temu możliwe jest ich noszenie podczas pracy czy wykonywania codziennych obowiązków. Są o wiele bardziej trwałe i odporne na zarysowania i wygięcia niż kolczyki czy bransoletki ze srebra lub złota. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że mimo metal jest stopem kilku składników, nie zawiera niklu – jest wiec odpowiedni dla osób z alergiami, które często mają problemy, jeśli chodzi o uczulenia i inne nieprzyjemne objawy związane z ozdobami.

Jak dbać o stal chirurgiczną i wykonaną z niej biżuterię?

W jaki sposób najlepiej zadbać o zakupione ozdoby? Mimo, że są bardziej trwałe i odporne na zarysowania niż srebrne czy złote dodatki, pewne zasady nadal obowiązują. Aby mieć pewność, że kolczyki czy naszyjniki się nie porysują w pudełku, konieczne jest korzystanie ze specjalnych szkatułek wyłożonych materiałem (takim jak na przykład zamsz) czy woreczków.

Mimo odporności na działanie czynników zewnętrznych, najlepiej mimo wszystko ograniczyć styczność z detergentami czy chemikaliami – przed sprzątaniem warto więc pozbyć się pierścionków lub kolczyków, albo chociaż założyć nieprzemakalne rękawiczki. Biżuteria ze stali chirurgicznej nie powinna mieć również styczności z alkoholem, czyli należy omijać strategiczne miejsca podczas używania perfum.

Co jeszcze robić, aby odpowiednio zadbać o swoje ozdoby?

Warto czyścić biżuterię - szczególnie wtedy, gdy widzimy na niej rysy lub zabrudzenia. Można do tego użyć ciepłej wody z odrobiną mydła lub delikatnego roztworu octu. O stal chirurgiczną można również dbać poprzez użycie sody oczyszczonej z niewielką ilością wody. Pamiętaj jednak, by do czyszczenia nie używać szorstkich i twardych dodatków - miękka gąbka lub ściereczka będą idealne, bo nie porysują powierzchni ozdoby.