Wczytuję dane...

Kamienie naturalne w biżuterii

Biżuteria z pięknymi kamieniami zachwyca każdego z nas. Jednak czy wiesz, że każdy ich rodzaj ma nie tylko inną barwę, ale także zastosowanie oraz właściwości? Wiele z nich od lat wykorzystywanych jest jako pewnego rodzaju talizmany, które chronią nas przed chorobami i innymi nieszczęściami lub zupełnie odwrotnie - mają przyciągać do nas dobrych ludzi, pieniądze i sukces. Sprawdźmy, jakie znaczenie mają najbardziej popularne kamienie naturalne.

Rodzaje kamieni naturalnych

Kwarc – nazywany jest również kamieniem miłości. Niekoniecznie miłości do partnera, ale samego siebie oraz otaczającego nas świata. Pomaga nam się otworzyć i osiągnąć wewnętrzną harmonię. Jest pomocy także u osób, które doznały trudnych doświadczeń, dodając odwagi i pewności siebie. Może występować w wielu odcieniach.

Onyks – jego powierzchnia charakteryzuje się niezwykle głęboką czernią. Jest symbolem mocy i siły, dlatego doskonale sprawdzi się u osób, które żyją w stałym napięciu lub stresie. Pozwala cieszyć się stabilnością psychiczną oraz uwolnić się od przeszłości.

Turkus – od barwy jego powierzchni nazwany został jeden z najpiękniejszych kolorów, łączących głęboką zieleń z morskim błękitem. Naturalny turkus stosowany jest do ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami. Ma dodawać energii, optymizmu, pobudzać kreatywność oraz budować wartościowe relacje z innymi ludźmi.

Agat – jeden z najczęściej stosowanych kamieni naturalnych w biżuterii. Charakteryzuje się niejednorodnością koloru, w którym możemy znaleźć zarówno róż, szarość, jak i brąz. Jest nieoceniony ze względu na bardzo szerokie zastosowanie, jakie posiada. Jest symbolem siły i pewności siebie, ale także wewnętrznej harmonii, odwagi i optymizmu. Przypisuje mu się także właściwości wspierające przy chorobach skóry, nerek lub oczu, a także depresji oraz bezsenności.

Ametyst – to naturalny kwarc o fioletowo-różowym odcieniu. Zapewnia wewnętrzny spokój, pomaga zaakceptować samego siebie i otaczający nas świat. Przypisuje mu się także wspieranie natchnienia oraz kreatywności, szczególnie tej artystycznej.

Jak widać, każdy kamień naturalny ma nieco inne zastosowanie i pełni odmienną rolę. Dlatego wybierając biżuterię, warto decydować się na odmiany, które mogą zachwycać nas nie tylko dzięki oryginalnym dodatkom, ale także swoim wyjątkowym właściwościom.